Liečba ochorení sietnice

Liečba ochorení sietnice

Medzi najčastejšie ochorenia sietnice patrí diabetická retinopatia a jej degeneratívne ochorenia. Medzi pracujúcou populáciou vo veku 18 až 64 rokov je diabetická retinopatia hlavnou príčinou závažného zhoršenia zraku (poprípade slepoty) a na ďašom mieste je oklúzia žíl sietnice (upchatie). U ľudí starších ako 64 rokov je hlavnou príčinou vážneho poškodenia zraku vekom podmienená degenerácia makuly – vlhká forma.

Pacienti s takto poškodenou sietnicou vidia obraz rozmazaný, deformovaný alebo ho úplne nevidia. Často je to progresívna choroba, pri ktorej človek trpí neustálym zhoršovaním zraku.

Pri liečbe ochorení sietnice, kde je nutná laserkoagulačná liečba, používame v našom očnom centre moderný žltý laser 577 nm PASCAL.

Liečba ochorení sietnice

S naším tímom odborníkov robíme všetko preto, aby sme pri včasnej diagnostike pomohli našim pacientom zachrániť zrak a zlepšovať tak ich kvalitu života.

Všetky uvedené zákroky vykonávame v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti, takže pacient ide po zákroku domov a nemusí ostať ležať v nemocnici.


Získajte viac informácií na: +421 34 28 29 700.

Ako sa objednať na zákrok

  • Po absolvovaní vyšetrenia u nášho odborného lekára a indikácii chirurgického zákroku v Centre jednodňovej chirurgie.
  • Na základe odporúčania odborných lekárov z iných pracovísk.
  • Na základe vlastného rozhodnutia.